Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

3264423

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

W dniu 13 sierpnia 2013 roku Rada Gminy Rypin ustanowiła herb, flagę, sztandar gminy Rypin oraz pieczęcie: Gminy Rypin, Rady Gminy Rypin, Wójta Gminy Rypin. Poprzedziło je opracowanie kwerendy historycznej przez profesora Krzysztofa Mikulskiego z UMK w Toruniu oraz projektów graficznych przez artystę plastyka Lecha-Tadeusza Karczewskiego.

Herb: w polu czerwonym brama i wieża o konstrukcji drewnianej złote, w bramie godło herbu szlacheckiego Nałęcz.
 

  • -

Flaga: płat flagi dwudzielny w pas, złożony jest z dwóch pasów jednakowej szerokości: żółtego i czerwonego. Pośrodku płata znajduje się herb gminy Rypin.

  • -

Sztandar: strona główna sztandaru ma barwę czerwoną z umieszczonym pośrodku godłem RP. Strona odwrotna ma barwę czerwoną z umieszczonym pośrodku, w okrągłym kartuszu białym obwiedzionym wieńcem wawrzynowym, herbem gminy Rypin otoczonym wicią wawrzynową z majuskułowym napisem nad tarczą herbową: GMINA RYPIN. Płat ma wymiary 100x100 cm, obszyty jest złotą frędzlą i mocowany do drzewca za pomocą metalowego pręta przechodzącego przez metalowe ogniwa umieszczone na drzewcu oraz inne, wszyte w krawędź przydrzewcową płata.

  • -
  • -

Pieczęcie: mają kształt okrągły z umieszczonym w polu pieczęci herbem gminy i odpowiednimi napisami majuskułowymi: GMINA RYPIN, RADA GMINY RYPIN, WÓJT GMINY RYPIN.

  • -
Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.